Informujemy!

27.06.2017

Informujemy!
Filia biblioteczna w Gąsawach Rządowych
nieczynna do odwołania.
/Biblioteka w trakcie przenoszenia w inne miejsce/.
O nowej lokalizacji oraz godzinach otwarcia
powiadomimy wkrótce.


czytaj dalej...

Czytelnicy na tropie

16.06.2017

           Noc Bibliotek to ogólnopolska wieczorno-nocna akcja promująca czytanie i biblioteki jako najbardziej otwarte i dostępne instytucje kultury z ofertą dla osób w każdym wieku,z których zasobów warto korzystać. Biblioteki publiczne, szkolne i inne łączą siły i czekają na czytelników z mnóstwem atrakcji. W tym roku również Gminna Biblioteka Publicznaw Jastrzębiu włączyła się do akcji i zorganizowała dla dzieci spotkanie w iście detektywistycznym stylu.      
       Zajęcia rozpoczęły się odczytaniem książki Rafała Witka, pt. „Maja na tropie jaja”. Po wysłuchaniu tekstu dzieci miały za zadanie utworzyć schemat poszukiwań niesfornego jaja oraz rozwiązać quiz ze znajomości lektury. Kolejnym punktem zabawy było wspólne rysowanie wyspy odzwierciedlającej opisane w książce wydarzenia. Za dobrze wykonaną pracę każdy otrzymał słodki poczęstunek w postaci lodów. Najwięcej radości dostarczyła jednak zabawa w detektywa. Przebrany detektyw wraz z pomocnikami poszukiwał zaginionego jaja. Dzieci miały za zadanie odszukać poukrywane na terenie biblioteki wiadomości oraz rozwiązać zaszyfrowane w nich zagadki. Poukrywane tropy doprowadziły małych detektywów do ukrytego jaja. Śmiechu i zabawy było co nie miara.
      Końcowym etapem spotkania było wspólne oglądanie filmu zatytułowanego „ Biuro detektywistyczne Lassego i Mai: Stella Nostra”. Film jest najnowszą ekranizacją jednego z tomów znanej serii książek dla dzieci, zdobywcą nagrody publiczności na festiwalu Kino Dzieci. W trakcie seansu dzieci chętnie zajadały się pizzą, a na zakończenie spotkania otrzymały pamiątkowe zakładki do książek.   
     

Zapraszamy na kolejną edycję Nocy Bibliotek już za rok!


czytaj dalej...

Noc Bibliotek!

29.05.2017

„Czytelnicy na tropie” - czyli warsztaty detektywistyczne
w ramach III edycji NOCY BIBLIOTEK!

Biblioteka w Jastrzębiu zaprasza najmłodszych czytelników już
w piątek - 2 czerwca 2017 r.
STARTUJEMY o  godz. 15.00

ZAPRASZAMY!
liczba miejsc ograniczona!

 


czytaj dalej...

Najmłodsi uczniowie z wizytą w bibliotece!

22.05.2017

18 maja 2017 Gminną Bibliotekę Publiczną w Jastrzębiu odwiedzili najmłodsi uczniowie z PSP w Nowym Dworze. Dzieci przyjechały specjalnie żeby poznać bibliotekę gminną oraz wziąć udział w głośnym czytaniu zorganizowanym w ramach akcji „Cały Jastrząb czyta dzieciom”.

Więcej na temat spotkania w zakładce
WYDARZENIA 2017


czytaj dalej...

Cały Jastrząb czyta...

11.05.2017

 

Cały Jastrząb czyta dzieciom” to akcja skierowana do najmłodszych, w ramach której znane w lokalnej społeczności osoby czytają na głos dzieciom książki. Akcja zainicjowana w ubiegłym roku przez bibliotekę gminną w Jastrzębiu w ciekawy sposób promuje książkę i czytelnictwo.    
     W tym roku /9 maja 2017/ gośćmi jastrzębskiej biblioteki byli: pani Anita Gołosz – sekretarz gminy Jastrząb, Przewodnicząca Rady Powiatu; Magdalena Bednarczyk – Dyrektor PSP w Woli Lipienieckiej Dużej; Joanna Zawadzka – Dyrektor Przedszkola Śmiałek w Śmiłowie oraz 2 klasy Przedszkolaków z PSP w Jastrzębiu.
          
Zaproszone  Panie z dużym zaangażowaniem czytały dzieciom swoje ulubione bajki i wierszyki. Szczególnie bajeczka  w wersji angielskiej zrobiła na maluchach ogromne wrażenie. Dzieci z dużym zainteresowaniem śledziły losy książkowych bohaterów, a po wysłuchaniu treści odpowiadały na zadawane pytania i zagadki. Spotkanie upłynęło w miłej i przyjaznej atmosferze. Wszystkim przybyłym serdecznie dziękujemy i zapraszamy na kolejne spotkania z książką.    
      Pamiętajmy, że czytanie dzieciom dla przyjemności jest czynnością prawdziwie magiczną, zaspokaja potrzeby emocjonalne i wspiera ich rozwój intelektualny, a przy tym sprawia ogromną radość oraz pozostawia cudowne wspomnienia.

 

Czytajmy dzieciom, bo naprawdę warto!


czytaj dalej...