Inwentaryzacja!

05.09.2017

Skontrum księgozbioru

18.09.2017 r.- 31.10.2017r.
 

Informujemy, że z uwagi na konieczność przeprowadzenia inwentaryzacji księgozbioru
Gminnej Biblioteki Publicznej
w Jastrzębiu

 w dniach od 18.09.2017 r. do 31.10.2017r.
Gminna Biblioteka Publiczna w Jastrzębiu
będzie nieczynna.


W tych dniach nie będzie możliwości wypożyczania
i zwracania księgozbioru.

*/termin zakończenia skontrum może ulec zmianie/

 


czytaj dalej...

Z chemią za pan brat - dziecięce eksperymenty chemiczne.

27.07.2017

 

   Nic tak nie zachęci dzieci do nauki chemii jak samodzielne eksperymentowanie, dlatego też 25 lipca Gminna Biblioteka Publiczna w Jastrzębiu zorganizowała prawdziwie chemiczne zajęcia pod tytułem  „Będę chemikiem”. Zajęcia poprowadziła pani Aneta Majsiak – Gromek, nauczycielka chemii pracująca w Zespole Szkół im. Korpusu Ochrony Pogranicza w Szydłowcu. Na przybyłych uczestników czekało wiele ciekawych pomysłów na eksperymenty z użyciem chemii gospodarczej do zrealizowania w domowym zaciszu. Dzieci oglądały oraz brały udział w pokazach tęczy na talerzu, nadmuchiwaniu balonów za pomocą sody, wędrującej wody, tonącej kuli, rosnącej farby czy cieczy nienewtonowskiej.        
   Eksperymenty dla dzieci to połączenie świetnej zabawy i sporej dawki wiedzy, zdobywanych podczas odkrywania zagadek otaczającego nas świata. Wykonywanie nieskomplikowanych doświadczeń to niezwykle pouczająca przygoda, która rozwija zainteresowania naukami ścisłymi, dlatego też biblioteczne zajęcia okazały się strzałem w dziesiątkę.
  
     Biblioteka szczególne podziękowania składa pani Anecie Majsiak – Gromek. Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas oraz koordynowanie zajęć chemicznych.


czytaj dalej...

Zbudowali zamki w Jastrzębiu...

19.07.2017

      

 

Wakacje w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jastrzębiu cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, dla czytelników przygotowano szereg atrakcji. We wtorek 18.07.2017 r. nad jastrzębskim zalewem odbył się konkurs plażowy pod tytułem „Zbuduj zamek z piasku”. W zabawie, której celem była popularyzacja aktywnego wypoczynku oraz promocja Gminy Jastrząb wzięło udział 13 osób. Dzieci podzielone na cztery drużyny miały za zadanie zbudować zamek z piasku używając do tego prostych narzędziu typu grabki, łopatki oraz surowców znajdujących się na plaży, czyli piachu, kamieni, muszli, glonów, itp. W ciągu 2 godzin drużyny zbudowały piękne i okazałe zamki, które jury konkursu oceniła następująco:
 

I miejsce zajęła drużyna w składzie:

 • Anna Wanat
 • Julia Węgrzyn
 • Antoni Blacharski

II miejsce zajęła drużyna w składzie:

 • Małgorzata Niewadzisz
 • Zuzanna Niewadzisz
 • Marlena Brzostowska
 • Martyna Brzostowska

III miejsce zajęła drużyna w składzie:

 • Oliwia Figarska
 • Maja Poneta
 • Maria Oberda

IV miejsce zajęła drużyna w składzie:

 • Julia Czajkowska
 • Milena Słomka
 • Kamil Sławiński

W nagrodę za okazałe zamki mali budowniczowie otrzymali dyplomy oraz słodkie upominki ufundowane przez Bibliotekę. Wszystkim serdecznie gratulujemy.

K.F.

Galeria zdjęć z konkursu w zakładce WYDARZENIA!


czytaj dalej...

Informujemy!

27.06.2017

Informujemy!
Filia biblioteczna w Gąsawach Rządowych
nieczynna do odwołania.
/Biblioteka w trakcie przenoszenia w inne miejsce/.
O nowej lokalizacji oraz godzinach otwarcia
powiadomimy wkrótce.


czytaj dalej...

Czytelnicy na tropie

16.06.2017

           Noc Bibliotek to ogólnopolska wieczorno-nocna akcja promująca czytanie i biblioteki jako najbardziej otwarte i dostępne instytucje kultury z ofertą dla osób w każdym wieku,z których zasobów warto korzystać. Biblioteki publiczne, szkolne i inne łączą siły i czekają na czytelników z mnóstwem atrakcji. W tym roku również Gminna Biblioteka Publicznaw Jastrzębiu włączyła się do akcji i zorganizowała dla dzieci spotkanie w iście detektywistycznym stylu.      
       Zajęcia rozpoczęły się odczytaniem książki Rafała Witka, pt. „Maja na tropie jaja”. Po wysłuchaniu tekstu dzieci miały za zadanie utworzyć schemat poszukiwań niesfornego jaja oraz rozwiązać quiz ze znajomości lektury. Kolejnym punktem zabawy było wspólne rysowanie wyspy odzwierciedlającej opisane w książce wydarzenia. Za dobrze wykonaną pracę każdy otrzymał słodki poczęstunek w postaci lodów. Najwięcej radości dostarczyła jednak zabawa w detektywa. Przebrany detektyw wraz z pomocnikami poszukiwał zaginionego jaja. Dzieci miały za zadanie odszukać poukrywane na terenie biblioteki wiadomości oraz rozwiązać zaszyfrowane w nich zagadki. Poukrywane tropy doprowadziły małych detektywów do ukrytego jaja. Śmiechu i zabawy było co nie miara.
      Końcowym etapem spotkania było wspólne oglądanie filmu zatytułowanego „ Biuro detektywistyczne Lassego i Mai: Stella Nostra”. Film jest najnowszą ekranizacją jednego z tomów znanej serii książek dla dzieci, zdobywcą nagrody publiczności na festiwalu Kino Dzieci. W trakcie seansu dzieci chętnie zajadały się pizzą, a na zakończenie spotkania otrzymały pamiątkowe zakładki do książek.   
     

Zapraszamy na kolejną edycję Nocy Bibliotek już za rok!


czytaj dalej...