Cały Jastrząb czyta...

11.05.2017

 

Cały Jastrząb czyta dzieciom” to akcja skierowana do najmłodszych, w ramach której znane w lokalnej społeczności osoby czytają na głos dzieciom książki. Akcja zainicjowana w ubiegłym roku przez bibliotekę gminną w Jastrzębiu w ciekawy sposób promuje książkę i czytelnictwo.    
     W tym roku /9 maja 2017/ gośćmi jastrzębskiej biblioteki byli: pani Anita Gołosz – sekretarz gminy Jastrząb, Przewodnicząca Rady Powiatu; Magdalena Bednarczyk – Dyrektor PSP w Woli Lipienieckiej Dużej; Joanna Zawadzka – Dyrektor Przedszkola Śmiałek w Śmiłowie oraz 2 klasy Przedszkolaków z PSP w Jastrzębiu.
          
Zaproszone  Panie z dużym zaangażowaniem czytały dzieciom swoje ulubione bajki i wierszyki. Szczególnie bajeczka  w wersji angielskiej zrobiła na maluchach ogromne wrażenie. Dzieci z dużym zainteresowaniem śledziły losy książkowych bohaterów, a po wysłuchaniu treści odpowiadały na zadawane pytania i zagadki. Spotkanie upłynęło w miłej i przyjaznej atmosferze. Wszystkim przybyłym serdecznie dziękujemy i zapraszamy na kolejne spotkania z książką.    
      Pamiętajmy, że czytanie dzieciom dla przyjemności jest czynnością prawdziwie magiczną, zaspokaja potrzeby emocjonalne i wspiera ich rozwój intelektualny, a przy tym sprawia ogromną radość oraz pozostawia cudowne wspomnienia.

 

Czytajmy dzieciom, bo naprawdę warto!


czytaj dalej...

A oto zwycięzcy...Konkurs "Bibliotekarz w karykaturze"...

11.05.2017

 

Z okazji Dnia Bibliotekarza 2017 Biblioteka gminna w Jastrzębiu ogłosiła konkurs na rysunek satyryczny pod hasłem: „Bibliotekarz w Karykaturze”.  Do konkursu mogli przystąpić uczniowie z klas IV – VI  PSP z Jastrzębia i Nowego Dworu. Wpłynęło do nas 22 prace. A oto zwycięzcy:
1 miejsce: Jakub Dzik z kl. IV PSP w Jastrzębiu,
2 miejsce: Daria Walkiewicz z kl. VI b PSP w Jastrzębiu,
3 miejsce: Karolina Kozak z kl. V b PSP w Jastrzębiu


Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!


 


czytaj dalej...

UWOLNIJ KSIĄŻKI!

05.05.2017

Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, w Filii bibliotecznej w Gąsawach Rządowych zorganizowano akcję uwalniania książek. Wydarzenie oparte było na idei bookcrossingu.

Więcej o akcji w zakładce Wydarzenia 2017.
Zapraszamy!


czytaj dalej...