Wyjątkowa choinka

W Filii bibliotecznej w Gąsawach Rządowych Gminnej biblioteki Publicznej w Jastrzębiu stanęła niezwykła choinka, zbudowana z książek. Z ponad  500 woluminów powstało mierzące ponad 1m  „drzewko”.

Pomysł stworzenia niecodziennej konstrukcji wyszedł od pani bibliotekarki Katarzyny Sadzy, a pionierem była Biblioteka Uniwersytecka UWM w Olsztynie, gdzie powstała pierwsza tego typu budowla w Polsce. Przygotowania trwały od początku grudnia. Gromadzono odpowiednie książki wycofywane ze zbiorów biblioteki, eksperymentowano z różnymi technikami budowy.  W budowę choinki zaangażowali się także młodzi czytelnicy biblioteki. Dodatkowo drzewko zostało ozdobione papierową gwiazdą i łańcuchem światełek.

Oprac. Katarzyna Sadza