Podróż do świata Miniatur - Wycieczka do Parku Rozrywki i Miniatur w Krajnie

30 dzieci z terenu gminy Jastrząb wzięło udział w niezwykłej wycieczce do Parku Rozrywki i Miniatur w Krajnie koło Kielc. Inicjatorem wyjazdu, który został zorganizowany 14 października b.r. była Gminna Biblioteka Publiczna w Jastrzębiu oraz Stowarzyszenie Rozwój i Promocja Gminy Jastrząb. Wycieczkę współfinansował także Urząd Gminy w Jastrzębiu.

Park Rozrywki i Miniatur znajduje się u stóp najwyższego szczytu Gór Świętokrzyskich – Łysicy. To właśnie w nim znajduje się Aleja Miniatur, gdzie można podziwiać miniatury najsłynniejszych budowli świata. Odtworzone z największą starannością stanowią niezwykłe przeżycia dla oglądających. To właśnie od Alei Miniatur „Wonderful World” rozpoczęliśmy zwiedzanie. Dzieci wraz z przewodnikiem odwiedziły, m.in. Placu Św. Piotra z Bazyliką z Watykanu, Koloseum, Krzywą Wieżę w Pizzie, słynną australijską operę w Sydney, największy na świecie wodospad Niagara, wieżę Eiffla, berlińską Bramę Brandenburską, londyńskiego Big Bena, miniatury słynnych, choć nieistniejących już Wież z Manhatanu, World Trade Center, Biały Dom, Statuę Wolności, Akropol, Piramidę Cheopsa, słynnego Sfinksa w otoczeniu prawdziwych palm oraz wiele, wiele innych miniatur. Przewodnik w ciekawy sposób opowiadał o każdej budowli. Dzieci dowiedziały się np. co kryją piramidy egipskie, dlaczego Krzywa Wieża jest krzywa, że Big Ben to wcale nie zegar, kto budował mur chiński i ... mnóstwo innych ciekawostek. Na szczycie obok Piramid i Etny zatrzymaliśmy się na tarasie widokowym z którego podziwialiśmy przepiękny widok na cały Park.

Wyczekiwanym punktem wycieczki było kino 6D. Dzieci czuły się w nim jak bohaterowie filmu, a wszystko to dzięki najlepszej jakości obrazu i niesamowitym efektom dźwiękowym. Siedząc wygodnie w fotelach chłonęły film wszystkimi zmysłami. Razem z bohaterami filmu podróżowały kolejką górską, odwiedziły gniazdo tropikalnego stworzenia oraz wstąpiły do świątyni przepełnionej złotem. Efekty dźwiękowe i przestrzenne dostarczyły niesamowitych wrażeń, co z pewnością nie pozwoli tak szybko zapomnieć o tym seansie.

Po zakupie drobnych upominków, dzieciaki zmęczone ale zadowolone udały się w drogę powrotną do domu. Na pamiątkę wycieczki uczestnicy otrzymali od Stowarzyszenia Rozwój i Promocja Gminy Jastrząb breloczki z logo Stowarzyszenia i numerem KRS, na który można przekazać 1% podatku. Mamy nadzieję, że wycieczka podobała się; wszystkim uczestnikom dziękujemy za miło spędzony czas.