Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Seniora

   5 listopada 2016 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Jastrzębiu wraz ze Stowarzyszeniem Rozwój i Promocja Gminy Jastrząb zorganizowała spotkanie z okazji Ogólnopolskiego Dnia Seniora. Z tej okazji zaproszono Policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu, którzy przeprowadzili prelekcję na temat „Bezpieczny senior, czyli co zrobić żeby nie dać się oszukać”! Dzielnicowi podawali konkretne przykłady oszustw, na które najczęściej „łapią się” osoby starsze ale nie tylko one. Opisywali metody oszustw na tzw. wnuczka, urzędnika, hydraulika itp. Wszystko po to, by seniorzy poznali ten sposób działania i nie dali się oszukać przestępcom.        
W dalszej części spotkania, najstarszym czytelnikom biblioteki wręczono upominki książkowe. Następnie przy małym poczęstunku, wspominano dawne dzieje oglądając przyniesione przez seniorów stare fotografie z Jastrzębia i okolic oraz opowiadano ciekawe wydarzenia z życia. Niespodzianką zaś był występ najmłodszych dziewczynek, czytelniczek Biblioteki, które recytowały seniorom wierszyki oraz wspólnie odśpiewały piosenkę, pt. „Tych lat nie odda nikt”. Całość uroczystości uświetnił natomiast występ Angeliki Kalugi, młodej, utalentowanej wokalistki z gminy Jastrząb, laureatki Muzycznej Sceny Zamek dla Każdego 2015 oraz wielu innych nagród i wyróżnień.        
     Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania spotkania, seniorom zaś jeszcze raz składamy najserdeczniejsze życzenia: dużo zdrowia, pogody ducha, uśmiechu na twarzy oraz satysfakcji z przeżytych lat. Niech każdy dzień dostarcza Państwu wielu radości, a zdobyte doświadczenie i życiowa mądrość służą innym.

 

K.F.