Gościli w Bibliotece

W dniach 16-17 września 2014 r. uczniowie z I klas jastrzębskiego Gimnazjum odwiedzili Gminną Bibliotekę Publiczną w Jastrzębiu.
Zapoznali się z regulaminem biblioteki, dowiedzieli na czym polega praca bibliotekarza  oraz jakie są zasady wypożyczania książek. Przy pomocy ciekawej, przygotowanej specjalnie na tę okazję, prezentacji multimedialnej, poznali różnorodne formy pracy placówki. Dowiedzieli się, że biblioteka gminna to nie tylko wypożyczalnia książek, to instytucja kultury, która służy rozwijaniu i zaspokajaniu potrzeb oświatowych, kulturalnych i informacyjnych wszystkich mieszkańców gminy. Biblioteka prowadząc bogatą działalność kulturalno – oświatową stara się aktywizować mieszkańców gminy Jastrząb oraz wspólnie działać dla dobra społeczności lokalnej. W Bibliotece w Jastrzębiu każdy znajdzie coś dla siebie!