Informujemy

29.12.2017

Dzień 8 stycznia 2018 r. /poniedziałek/ jest dniem wolnym od pracy dla pracowników Gminnej Biblioteki Publicznej w Jastrzębiu w zamian za święto przypadające
w dniu ustawowo wolnym
od pracy tj.  w sobotę - 6 stycznia 2018 r.


czytaj dalej...

Z wizytą u Królowej Śniegu...

07.12.2017

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach odwiedziły dzieci ze Szkół podstawowych w Jastrzębiu, Nowym Dworze, Gąsawach Rządowych oraz Woli Lipienieckiej Dużej. Najmłodsi obejrzeli jedną z najbardziej znanych baśni Andersena, pt. „ Królowa Śniegu”. Wyjazd do teatru zorganizowała Gminna Biblioteka Publiczna w Jastrzębiu wspólnie z panią Joanną Lech – nauczycielem z PSP w Jastrzębiu.

Relacja z wyjazdu oraz galeria zdjęć
dostępne w zakładce

WYDARZENIA 2017


czytaj dalej...

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

14.11.2017

 

 Kl. I PSP w Jastrzębiu

Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek przypadającego 5 listopada Gminna Biblioteka Publiczna w Jastrzębiu we współpracy z biblioteką szkolną w Jastrzębiu zorganizowała zajęcia dla pierwszaków.

Zajęcia poprowadziły panie bibliotekarki (Katarzyna Włodarczyk i Ewelina Gruszczyńska) z filii bibliotecznej w Gąsawach Rządowych.

Galeria zdjęć w zakładce Wydarzenia 2017


czytaj dalej...

Lekcja patriotyzmu

14.11.2017

        Lekcja patriotyzmu w filii bibliotecznej w Woli Lipienieckiej Dużej GBP Jastrząb, oparta została na książce Włodzimierza Kalickiego ,,Powrót do Sulejówka”, otrzymanej w ramach akcji ,,Paczka literacka’’. Lekcję przeprowadziła bibliotekarka Renata Minda, a wzięło w niej udział 30-u uczniów klas VI i VII miejscowej szkoły podstawowej.
Po powitaniu wspólnie wysłuchaliśmy pieśni Legionów Polskich, tym samym oddając hołd poległym w walce o wolność. Chętni czytali urywki w/w książki, w której autor zabrał nas w podróż do czasów, kiedy to Marszałek dumnym krokiem przechadzał się po pokojach prowadząc dyskusje, dyktując swoje książki czy obmyślając plany polityczne. Włodzimierz Kalicki swoją książką dał nam możliwość poznania tej bardziej prywatnej strony osoby, która dla wielu już za życia stała się ikoną. Ale ,,Powrót do Sulejówka’’ to nie tylko historia ludzi ale również domu, który po zawieruchach wojennych, w 2000 roku został muzeum. Domu, który stał się kolejnym niemym świadkiem historii.

R.M.


czytaj dalej...