Z wizytą u Królowej Śniegu...

07.12.2017

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach odwiedziły dzieci ze Szkół podstawowych w Jastrzębiu, Nowym Dworze, Gąsawach Rządowych oraz Woli Lipienieckiej Dużej. Najmłodsi obejrzeli jedną z najbardziej znanych baśni Andersena, pt. „ Królowa Śniegu”. Wyjazd do teatru zorganizowała Gminna Biblioteka Publiczna w Jastrzębiu wspólnie z panią Joanną Lech – nauczycielem z PSP w Jastrzębiu.

Relacja z wyjazdu oraz galeria zdjęć
dostępne w zakładce

WYDARZENIA 2017


czytaj dalej...

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

14.11.2017

 

 Kl. I PSP w Jastrzębiu

Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek przypadającego 5 listopada Gminna Biblioteka Publiczna w Jastrzębiu we współpracy z biblioteką szkolną w Jastrzębiu zorganizowała zajęcia dla pierwszaków.

Zajęcia poprowadziły panie bibliotekarki (Katarzyna Włodarczyk i Ewelina Gruszczyńska) z filii bibliotecznej w Gąsawach Rządowych.

Galeria zdjęć w zakładce Wydarzenia 2017


czytaj dalej...

Lekcja patriotyzmu

14.11.2017

        Lekcja patriotyzmu w filii bibliotecznej w Woli Lipienieckiej Dużej GBP Jastrząb, oparta została na książce Włodzimierza Kalickiego ,,Powrót do Sulejówka”, otrzymanej w ramach akcji ,,Paczka literacka’’. Lekcję przeprowadziła bibliotekarka Renata Minda, a wzięło w niej udział 30-u uczniów klas VI i VII miejscowej szkoły podstawowej.
Po powitaniu wspólnie wysłuchaliśmy pieśni Legionów Polskich, tym samym oddając hołd poległym w walce o wolność. Chętni czytali urywki w/w książki, w której autor zabrał nas w podróż do czasów, kiedy to Marszałek dumnym krokiem przechadzał się po pokojach prowadząc dyskusje, dyktując swoje książki czy obmyślając plany polityczne. Włodzimierz Kalicki swoją książką dał nam możliwość poznania tej bardziej prywatnej strony osoby, która dla wielu już za życia stała się ikoną. Ale ,,Powrót do Sulejówka’’ to nie tylko historia ludzi ale również domu, który po zawieruchach wojennych, w 2000 roku został muzeum. Domu, który stał się kolejnym niemym świadkiem historii.

R.M.


czytaj dalej...

Spotkanie z książką w Bibliotece...

20.10.2017

 

19 i 20 października Gminna Biblioteka Publiczna w Jastrzębiu zorganizowała spotkanie dla dzieci z klas zerowych PSP w Jastrzębiu pod tytułem „Spotkanie z książką w Bibliotece”. Celem zajęć było zapoznanie dzieci z biblioteką oraz zawodem bibliotekarza, propagowanie idei głośnego czytania książek i dbania o nie oraz rozbudzanie zainteresowań czytelniczych dzieci.
 

 

Relacja ze spotkania
oraz
galeria zdjęć
dostępne w zakładce WYDARZENIA 2017


czytaj dalej...

„Paczka Literacka” również w Jastrzębiu i filiach…

25.09.2017

Miło nam poinformować , że nasza Biblioteka włączyła się do akcji „Paczka literacka” organizowanej przez Wydawnictwo Agora oraz Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego . Akcja „Paczka literacka” powstała po to, by podzielić się tym, co mamy najcenniejsze. Z przyjemnością oddajemy w ręce naszych Czytelników pakiet książek Wydawnictwa Agora. Niektóre z nich trafiły na listy bestsellerów i są z pewnością znane,  inne mniej znane, być może będą dla Was miłym zaskoczeniem. Wierzymy, że każda z tych książek  stanie się  źródłem inspiracji i przyjemności. Zapraszamy do lektury!


czytaj dalej...